5 největších výzev, které jsme překonali v roce 2021

4. 1. 2022 Ostatní

Uplynulý rok byl možná ten nejnáročnější, jaký jsme v LOMu zažili. A to i ve srovnání s rokem 2020, kterému sice také vládla pandemie koronaviru, ale pracovní život přeci jen trochu zpomalil. Rok 2021 nebyl v podmínkách méně náročný a do toho jsme zkrátka museli dotáhnout řadu rozpracovaných projektů, a navíc se soustředit na pěknou řádku dalších výzev. Přinášíme výběr pěti z nich, jako malé ohlédnutí za uplynulým rokem.

1. výzva: Celá armáda klientů – v rámci našich programů Zvládání vzteku a Rozchodem rodina nekončí se (nejen) v naší malé kanceláři v Holešovicích vystřídalo na 300 klientů. Jen ve Zvládání vzteku jsme rozjeli 8 terapeutických skupin, což je pro nás absolutní rekord. Další stovky lidí jsme podpořili v rámci našich vzdělávacích kurzů pro firmy i organizace, v programu Patron i v naší poradně.

2. výzva: Dát o sobě vědět – zatímco v roce 2020 jsme pilně pracovali na vytváření výše zmíněných programů a hlavu jsme měli v metodikách, procesech a personáliích, uplynulý rok s sebou přinesl těžký úkol, a to říct lidem „haló, tady jsme!“ Tak jsme nažhavili naše komunikační kanály, posílili kapacity a ono to šlo! Zvláště programy Zvládání vzteku a Patron (který se pro tyto účely oblékl do nového kabátu), zaznamenaly řadu mediálních záseků. Možná jste zachytili i citylighty po Praze nebo kampaně na sociálních sítích, které měly dosah zhruba 550 tis. uživatelů.

3. výzva: Nezakrnět, přežít zpětnou vazbu a rozvíjet se dál – možná to znáte, člověk je někdy přesvědčený o tom, že dělá všechno nejlépe. Proto je důležité pravidelně si říkat o zpětnou vazbu, zvláště od lidí, kteří jsou v něčem lepší, než vy. Proto jsme rádi (i když vlastně tak trochu náhodou) absolvovali program NGO Excellence, který nám pomohl identifikovat řadu bolavých míst v organizaci a začít na nich pracovat. V této činnosti dále pokračujeme v programu ProVedení od organizace TudyTam, což bude jedna z velkých výzev roku 2022.

4. výzva: Oslovit české firmy s tématem podpory Aktivního otcovství – to byl opravdu oříšek! Ne, že by místním firmám nepřišlo téma zajímavé, ale v záplavě podobně laděných nabídek na téma diverzity a v době COVIDové, bylo těžké se prosadit. Nakonec jsme to ale zvládli a do našeho projektu Táta se vyplatí se zapojilo 13 firem (včetně velkých hráčů), se kterými jsme dělali průzkumy mezi zaměstnanci, realizovali semináře a poradenství, pomáhali jim s komunikací a dalšími cestami je vedli k podpoře zaměstnaných tátů v jejich rodičovské roli.

5. výzva: Konečně šlápnout do individuálního fundraisingu – už pár let jsme odsouvali intenzivní úsilí o realizaci fundraisingových kampaní, které by pomohly s financováním našich programů. Letos už jsme neměli kam covnout a tak jsme se do toho pustili, i když se budeme ještě dlouho učit dělat takové věci správně a pořádně. A ejhle! Ono to docela zafungovalo. Ke konci roku se nám na program Patron podařilo vybrat mezi individuálními dárci na 250 000 korun, což je částka, která nám pokryje téměř čtvrtinu stávajícího ročního rozpočtu programu nebo nám pomůže rozjet dalších 10 patronských dvojic. S tím už se dá pracovat! Moc děkujeme všem, kteří nám přispěli.

Děkuji vám všem i celému našemu týmu za náročný, ale skvělý rok! A pokud se vám líbí, co děláme, největší podporou jsou pravidelné malé dary, které našim projektům zajistí stabilitu a větší nezávislost na dotacích.

>>>PODPOŘIT NÁS MŮŽETE TADY!  <<<

Nebo i tím, že vyrazíte na některý z našich placených kurzů.

Josef (Petr) za LOM

P.S.: Tady máváme z našeho podzimního výjezdu…

Další články