Články a zprávy

Vztek zažíváme úplně všichni

Jak se vypořádat se vztekem a naučit se jej zdravě zvládat? A co dělat, pokud nám začne ovlivňovat vztahy a řídit život?

Recenze knihy: Terapie mezi stromy

Recenze na knihu Adama Táborského: Terapie mezi stromy, kterou pro vás připravil vysokoškolský pedagog a lektor našich kurzů Mgr. Petr Soják

Proč se bojíme změn? Rozhovor s Michalem Vybíralem

Z čeho pramení obavy z opuštění práce? Jak se vypořádat s egem a připustit si, že naše práce netvoří celou naši identitu? Poslechněte si rozhovor s Michalem Vybíralem!

Muži kteří k nám přichází chtějí své emoce umět ovládat

Jak poznat, že vztek nemám pod kontrolou? Kdy je dobré vyhledat terapii? A je vztek vlastně špatný? I o tom, proč je důležité se svým vztekem umět zacházet, mluvila v rozhovoru pro magazín Reportér vedoucí programu Zvládání vzteku Adéla Klingelová.

Nasilí se nevyhýbá ani „duhovým“ párům, pomoc ale často hledají marně

Když mluvíme o násilí v blízkých vztazích, představivost často sklouzne ke stereotypu muže, který se dopouští⁠ násilí na své partnerce. Násilí se ale objevuje ve všech druzích vztahů a nevyhýbá se ani těm “duhovým.” 

Násilí není “výsada“ mužů. Projevy ženské agrese však mohou být rozdílné

Dopouštějí se muži násilí častěji než ženy? Je pro ně agrese zkrátka přirozenější, nebo je to mýtus? A existují druhy násilí, které jsou typičtější pro to či ono pohlaví? I na tyto otázky nám odpověděl Václav Chytrý, psycholog a psychoterapeut působící v programu Stop násilí.

HLEDÁME: Projektový manažer / Projektová manažerka

Hledáte práci, která má smysl? Máte zkušenosti s řízením a administrací projektů? Chcete se stát členem rozrůstajícího se týmu respektované neziskové organizace a podílet se na rozvoji unikátní terapeutické služby?

LOM ve Švédsku!

Tým Zvládání vzteku se vydal do Švédska, kde navštívil organizaci Män, aby se inspiroval zejména její prací s velmi mladými muži se sklony k násilnému chování.

Recenze knihy: Nenechám se přeprat vztekem

Rádi bychom vám představili knihu Christiny Kress. Autorem recenze je Adéla Klingelová, vedoucí terapeutů v programu Zvládání vzteku a členka vedení LOMu.

Zobrazit další