Změna na kapitánském můstku!

6. 6. 2023 Ostatní Klára Pivovarová

V LOMu se v poslední době dějí velké změny. Minulý týden jsme se přestěhovali do nových, větších prostor a k tomu se nám teď mění i osazenstvo kapitánského můstku.

Po šesti letech společné plavby, kdy neomylně udával kurz a naše směřování, se kapitán Josef Petr rozhodl sestoupit zpět na palubu. U kormidla jej střídá nová ředitelka Lída Součková a LOM se tak může poprvé za svou existenci chlubit kapitánkou!
Jistě nás s Lídou za kormidlem čekají velké věci, ale nebojte, LOMí hodnoty zůstávají stejné!

O kapitánce:
Lída vystudovala psychologii a český jazyk na pedagogické fakultě Západočeské univerzity v Plzni. Čtrnáct let své kariéry věnovala společnosti Člověk v tísni, konkrétně rozvíjela vzdělávací program Jeden svět na školách. Ve své poslední funkci pak po dobu pěti let úspěšně vedla UK Point, informační, poradenské a sociální centrum Univerzity Karlovy.

Mezitím se jí také narodily dvě děti: dnes již dvanáctiletá Julie a téměř desetiletý Albert, se kterými se Lída snaží trávit co nejvíce času. V průběhu roku si jde jednou za čas zaběhat, v letních měsících si ale nejraději jen tak čte. V poslední době si oblíbila také cestování a s ním spjaté objevování místních kaváren.

Má také kreativního ducha, vášeň pro udržitelnost a ráda vdechuje nový život pozapomenutým předmětům. Jednou za čas se donutí o víkendu vstát brzy ráno, aby mohla objevovat poklady skryté na bleších trzích nebo na šrotišti, kde ráda zachraňuje třeba rezavé kladky či nefunkční hevery. Ty pak přetváří v lampy.

Lídina kreativita LOMu jistě prospěje a svěží vítr, který s sebou přináší vdechne nový život všem našim projektům. Jen čas ukáže, v jakou lampu se pod jejím vedením LOM promění! 🙂

Další články