Téma partnerské násilí v Sama doma

Hostem pořadu Sama doma byl ředitel Ligy otevřených mužů Josef Petr. Představil tam některé z projektů LOMu. Tématem pořadu bylo totiž partnerské násilí, kterému se LOM věnuje.

Liga otevřených mužů se zaměřuje na zvyšování kvality života mužů. Např. v oblasti emocí nebo zapojení péče o potomky. LOMí kurzy tak pokrývají širokou škálu – od otcovství, přes zdraví až po násilí.

Vztek je přirozená emoce, kterou máme. Nenaučíme muže ji zbavit, ale ovládat.

„V našich programech se zaměřujeme např. na aktivní otcovství, aby se muži zapojovali do života svých dětí,“ objasňuje Josef Petr. Větší péče otců prospívá nejen dětem, ale otcům samotným. Podle Petra je dalším důležitým bodem péče o své zdraví, muži v ní zaostávají před ženami a nechodí na preventivní prohlídky a pijí více alkohol.

V Patronu se soustředíme na dospívající kluky z dětských domovů, snažíme se jim najít nějakého patrona, který je provází při odchodu z dětského domova do samostatného života.

Více o projektu Patron na ipatron.cz. Naopak ostatní kurzy jsou dostupné na ilom.cz. Jedná se jak o Výchovu bez násilí, Kurz zvládání vzteku, tak i o Tátu na roztrhání. Kurzy jsou rozmanité a jsou primárně určené pro muže, avšak některé jsou vhodné i pro ženy. Zároveň LOM nabízí i kurzy pro odbornou veřejnost.

Doporučujeme ke shlédnutí nejen část s ředitelem LOMu Josefem Petrem, ale celý díl pořadu Sama doma. Odkaz zde:

https://www.ceskatelevize.cz/porady/1148499747-sama-doma/219562220600045/video/683876

 

Další články