Rozvod už není tabu, bolí ale pořád stejně

Polovina manželství v dnešní době končí rozvodem. Ten se tak stává běžnou součástí našich životů, přesto se s ním ale mnohdy neumíme správně vypořádat.

Výzkum LOMu, který realizovala agentura Median, ukázal, že velká část rodičů nevyhledává odbornou ani jinou pomoc. A muži si o pomoc řeknou ještě méně než ženy.

„Muži se snaží volit spíše racionální přístup, vyřešit situaci krok za krokem, nejlépe podle návodu. Rozchod ale nezačíná ani nekončí smlouvou o rozdělení majetku,“ říká v článku pro aktuálně.cz Lukáš Talpa, odborný garant LOMu projektů na téma Muži a péče.

Výzkum ukázal, že pomoc u nikoho nehledalo 30 % mužů a 19 % žen, přičemž 69 % respondentů uvedlo, že jejich počáteční reakce na rozvod byla velmi emotivní. Péče odborníků (např. psychoterapie) může pomoci rychleji se zorientovat v rozchodové situaci a pochopit, co se s námi děje, což obyčejně vede k rychlejšímu zpracování situace.

Společně se společností Aperio LOM vytvořil bezplatný program Rozchodem rodina nekončí, na který se můžete přihlásit i Vy. Projekt má za cíl pomoct rodičům (mužům i ženám) zvládnout rozvod co nejlépe. Více na: ilom.cz/kurz/rozchodem-rodina-nekonci/

Celý článek, kde se dozvíte více o výzkumu i programu, najdete na: zena.aktualne.cz/vztahy/muzi-si-resi-rozchod-sami-a-muze-je-zaskocit-jak-silne-emocn

Další články