Robert Garfield v rozhovoru pro ČRo

Americký psycholog a terapeut Robert Garfield přijel představit svou knihu Mužský kód do Prahy. Zároveň poskytl rozhovor Českému rozhlasu Wave, na který navazuje komentář Martina Járy.

Robert Garfield přijal pozvání od Ligy otevřených mužů a nakladatelství Portál, a tak na přednášce v sídle nakladatelství 4. října 2018 představil svou knihu Mužský kód. Ke knize napsal předmluvu zakladatel Ligy otevřených mužů  Martin Jára.

Mužský kód jsou vlastně společenské normy pro muže. A tento kód jim říká, jak se mají chovat a jací mají být. Robert Garfield se věnuje těmto pravidlům a poukazuje na to, jak je pro muže přínosné komunikovat a mluvit o svých pocitech.

V rozhovoru pro Český rozhlas Wave odpovídá Garfield nejen na otázku, co je mužský kód a co konkrétně by se muži měli naučit, ale i jaká je spojitost se sexuálním životem.

„Mužský kód sex komplikuje. Historicky existuje paradox, muži si myslí, že na sex mají nárok proto, že jsou muži,“ říká Robert Garfield.

Pořad Radia Wave Balanc navštívil nejen Robert Garfield, ale i Martin Jára, který nastínil situaci mužů v Česku. Podle něj jsou čeští muži stále dost konzervativní. V Lize otevřených mužů proto pořádají setkání pro muže, kde se probírají různá osobní témata, jako např. životní dráha, vztahy a obraz „správného muže“. Mezi kurzy patří např. Mužská cesta nebo Táta na roztrhání.

„Muži uslyší jiné příběhy jiných mužů, k tomu se jen tak nedostanou a v české hospodě určitě ne,“ komentuje Martin Jára.

Celý pořad je zdarma k poslechu níže nebo na odkazu: wave.rozhlas.cz/balanc-o-muzskem-pratelstvi-muzi-nepracuji-s-emocemi-a-nesdileji-problemy-plati-7642803

Předmluva k Mužskému kódu od Martina Járy ke stažení zde.

Další články