Proč ženy žijí déle než muži?

11. 2. 2019 Mužské zdraví

Čeští muži žijí o 6 let méně než české ženy. Podle analýzy iROZHLAS.cz jsou příčinou spíše sociální vlivy než fyziologické. Třeba větší tendence k riskování – muži se častěji stávají oběťmi automobilových a jiných nehod. Je u nich také 4x vyšší počet sebevražd a navíc holdují více alkoholu.

Článek Českého rozhlasu ukazuje grafy úmrtnosti českých žen a mužů a zároveň je porovnává s jinými zeměmi. V grafech lze najít souvislosti se světovými událostmi; jak například ovlivnila druhá světová válka nebo tabákové lobby úmrtnost? A kdy byla úmrtnost mužů a žen stejná a kdy naopak muži umírají častěji?  Součástí příspěvku je i přehledný graf střední délky života mužů a žen od roku 1920.

Je důležité se zabývat muži a společně zvyšovat kvalitu jejich života. Proto Liga otevřených mužů nabízí několik kurzů speciálně pro ně, jako je Mužská cesta, Muž u porodu nebo Zvládání vzteku. Zároveň organizuje kampaň Suchej únor, která má za cíl ukázat, že žít lze i bez alkoholu – v Česku se totiž za hranou rizikového pití  pohybuje přes 1 000 000 lidí.

Odkaz na článek:
www.irozhlas.cz/zpravy-domov/umrtnost-data-muzi-zeny-zelezna-opona-cesko-rakousko-nemecko-ockovani_1901210600_jab?fbclid=IwAR0qEvYvdOAYo4jCJfEOflX8FH1Mq3Sk-1QAzWbPmVL_p4Npys0e-CH_ivs

 

MUŽSKÁ CESTA – PRAHA/BRNO

Další články