Petr Matoušek hostem Radia Wave

Skutečně se v životě muži potýkají s nezvládnutou a potlačovanou agresivitou, nebo jde jen o zkreslený stereotyp? A mají vůbec muži v často hektickém životě prostor pro kultivaci a smysluplné zpracování vlastní agresivity? O tendencích k potlačování mužské agresivity i o tom, co se stane, když emoce vybuchnou, byl rozhovor na Radiu Wave s terapeutem Ligy otevřených mužů Petrem Matouškem i dvěma muži, kteří o svém vztahu k agresivitě otevřeně hovoří.

Vztek se v Česku moc nebere jako emoce, a tak se s ním ani moc nepracuje, i když to právě pomáhá k jeho zvládnutí. Navíc mnoho mužů neprojevuje své emoce, což ale může vést k ničení vnitřního klidu a i vztahů s blízkými.

„Emoce se učíme vyjadřovat společně s výchovou. Jestliže už odmalička říkáme klukům, aby nebrečeli, nemůžeme si v dospělosti stěžovat, že muž neumí svoje emoce vyjádřit,“ říká v novém rozhovoru Petr Matoušek. Zveme k přečtení i poslechu.

Odkaz:
wave.rozhlas.cz/muzska-agresivita-emoce-kterou-neni-radno-potlacovat-ale-radeji-ji-s-umem-7949387?fbclid=IwAR0Jd7Dny5z93TTFfzfAwEd-i4W1SyfeOKKRNYmC_OFlbgPPGp0KcWRnt7U

Další články