Muži svedou bitvu s alkoholem

V únoru proběhne druhý ročník úspěšné kampaně na podporu mužského zdraví – Suchej únor. Pravidla jsou jednoduchá. Celý únor ani kapku alkoholu. Alkohol a jeho nadměrná konzumace totiž patří k jednomu z největších rizik ohrožujících kvalitu života dnešních mužů. K akci se můžete připojit na facebooku.

„Známe to. Dodává kuráže, pomáhá zapomenout a utužuje přátelství. Přitom však pomalu a velmi zrádně ničí naše tělo i mysl. Suchej únor je tu proto, abychom si na jeden měsíc dali od alkoholu odstup a místo něj se věnovali našemu fyzickému i duševnímu zdraví,“ říká Martin Jára z Ligy otevřených mužů (LOM), která kampaň organizuje.

Ušetřené peníze mohou muži věnovat na dobročinné projekty LOMu Patron a Muži proti násilí nebo na jiné kampaně zaměřené na mužské zdraví.

Minulý ročník mužům zachutnal: „Moje tělo se mi zdá nějak čistší. Až je mi líto ho tím pivem zase zalejt. Možná tomu ještě pár dní dám. Ale každopádně si z toho udělám pravidelnou akci. Alespoň jednou do roka,“ nechal se slyšet jeden z úspěšných účastníků  akce. „No, vysvětlovat kamarádovi v hospodě při víkendové masopustní veselici, že si opravdu nedám ani pivo, ani panáka byl docela výkon a byl jsem na sebe pak patřičně hrdý.“

 

Kampaň je primárně určena mužům, vítány jsou ale i ženy, jako podpora a inspirace. „V roce 2013 se k akci  připojila řada mužů a žen z celé ČR. Letos chceme povědomí o akci ještě více rozšířit. Připojit se nic nestojí. Potřeba je jenom dostatek odhodlání přijmout tuto u nás neobvyklou výzvu,“ dodává Martin Jára.

7 důvodů proč se připojit:

 

  • Pročistíš si tělo i mysl. Posílíš vůli.
  • Podíváš se na svůj vztah s alkoholem z odstupu a můžeš ho přehodnotit.
  • Ušetříš čas, který bys strávil v hospodě a můžeš jít běhat nebo plavat.
  • Ušetříš peníze, které můžeš dát na dobrou věc.
  • Dáš pozitivní příklad mužům kolem sebe.
  • Potěšíš lidi, kterým na tobě záleží.
  • Můžeš celý měsíc hledat cesty, jak o sebe pečovat.

Další články