Kurz zvládání vzteku v Blesk tv

Lektor kurzu Zvládání vzteku Evžen Nový byl hostem Blesk tv. S moderátorkou Andreou Ulagovou se bavili pro koho je kurz určen a co účastníky naučí.

Evžen Nový představil kurz Ligy otevřených mužů Zvládání vzteku, ten je určen pro muže, kteří si už uvědomují svůj problém s násilím a chtějí ho řešit. Pro toho, kdo popírá své násilné chování jsou určené jiné skupiny.

Součástí kurzu je „pyramida vzteku“, podle které účastník kurzu pozná, ve které fázi se nachází. Jak lektor kurzu zmiňuje, násilí nemusí být vždy fyzické, může být i psychické, ekonomické nebo sociální. Může se například jednat i odpírání výplaty nebo peněz do společné domácnosti.

„Chodí k nám muži, kterým se kvůli vzteku a násilí hroutí vztah, nebo je jejich vztekem ohrožená jejich práce, často jsou to muži, co říkají, že nechtějí ubližovat svým dětem.“

A jaké jsou vlastně doporučení pokud zrovna třeba chcete např. uhodit své dítě? „V tomto případě radím odejít. Spousta lidí namítá, že přece nemůže odejít, ale já říkám, že dítě samo chvíli vydrží a je to rozhodně lepší než použít násilí,“ radí Nový.

Dále navrhuje i případné ventily, tedy činnosti, které umožní snížení vzteku, jako sport nebo třeba štípání dříví. Nejdůležitějším bodem je ale soustředit se na sebe a vnímat, že vlastně teď nastává ta situace, kterou je potřeba řešit. Je také dobré své pocity někomu sdělovat a třeba někomu v ten moment zavolat a svěřit se.

Celý rozhovor můžete shlédnout na Blesk tv nebo v okně níže. Při kliknutí na odkaz se mimo videa objeví i pěkný shrnující článek k rozhovoru.

 

 

Zdroj: https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/594650/narezat-zlobivemu-diteti-terapeut-uci-rodice-zvladat-vztek-nejde-to-u-vsech.html

 

http://ilom.cz/kurz/zvladani-vzteku/

Další články