Diskuzní fórum Na vlastní nohy

24. 1. 2019 LOM v médiích, Patron

V lednu se uskutečnilo diskuzní fórum Na vlastní nohy aneb Cesta osamělých „pasažérů“. Akce byla zaměřena na odchod mladých lidí z dětských domovů, pořádal ji Film & Sociologie.

Jak pomoci dětem v dětských domovech při jejich vstupu do běžného života? Na tyto otázky se snažili odpovědět odborníci a zástupci organizací. Zúčastnili se ředitelé dětských domovů, ombudsmanka Anna Šabatová, Dejme dětem šanci aj. Jedním z nich byl i zástupce Ligy otevřených mužů – odborný garant projektu Patron Lukáš Talpa.

Projekt Patron je zaměřený na kluky v dětských domovech (nově i holky) a snaží se je podporovat v začlenění do společnosti (včetně udržení a získání zaměstnání). Patroni vytváří mladým mužům často chybějící model pozitivního mužského vzoru, předávají jim své zkušenosti a jsou jim podporou při vstupu do běžného života. Podle zkušeností Lukáše Talpy patroni a patronky pomáhají mladým nejen v dětském domově, ale právě i po jeho opuštění.

Součástí večeru byla premiéra celovečerního dokumentu Jany Borškové Pasažéři.  Jedná se o časosběrný dokument, kdy režisérka sledovala čtyři děti z dětského domova v Dobřichovicích po dobu 6 let. Více o filmu na www.filmpasazeri.cz/

Do projektu Patron se můžete přihlásit i vy, a to na ipatron.cz/zapojte-se/

Pro více informací o proběhlém diskuzním fóru Na vlasní nohy, doporučujeme ke shlédnutí reportáž z produkce Romea, kterou sdílíme pod naším článkem.

Odkaz na celou zprávu z průběhu akce zde: www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/domaci/diskusni-forum-na-vlastni-nohy-aneb-cesta-osamelych-pasazeru-z-detskych-domovu

 

Zdroje:

www.filmasociologie.cz/

https://www.facebook.com/pasazeri/

www.romea.cz/

Další články