5 věcí, které nám v roce 2020 udělaly radost

Rok 2020 byl velmi náročný, přinesl zcela nečekané situace a události vyžadující více úsilí, pokory i odhodlání, než je obvyklé.

A přeci se v roce 2020 udály i dobré věci.
Vybrali jsme 5 nejlepších za LOM:

1. Podařilo se nám rozjet komplexní terapeutický program Zvládání vzteku v Praze a Plzni. Přinesli jsme know-how od norské organizace Alternative til Vold a vytvořili skvělé terapeutické týmy v obou městech. Pod rukama nám prošly už desítky klientů a jejich partnerek. Pracujeme na velmi poctivé evaluaci programu, chceme jej naplno ukotvit v systému práce s násilím v ČR a časem rozšířit do dalších regionů.

2. Ve spolupráci s Aperiem jsme rozjeli vzdělávací kurz Rozchodem rodina nekončí, který se zaměřuje na podporu rodičů procházejících rozchodem. V prosinci nám začalo v programu fungovat prvních 10 mužů a naplno se ukazuje, jak moc je práce s touto cílovou skupinou důležitá.

3. Letošní kampaně Suchej únor se podle výzkumu zúčastnilo až 9 % populace. Máme radost, že tohle naše dítě roste, a chceme mu dopřát úplnou samostatnost. Proto vznikla neziskovka Suchej únor, která se bude věnovat širšímu spektru práce na poli závislostí a kampaň naplno přebírá. Takže stay tuned a za LOM se loučíme. Bylo to skvělých 8 let! 

4. Projekt Patron se nezalekl COVIDu a jede dál, on-line i off-line, když je to zrovna možné. Z patronských dvojic, které se tento rok podařilo dát dohromady, pokračuje dál 50 %. O něco méně než jindy, ale pořád dobrý. Má to smysl!

5. Udělali jsme hned 3 výzkumy s navazujícími mediálními výstupy, ze kterých vyplynulo, že:

Ještě jednou díky všem za podporu a pokud nás chcete podpořit (abychom mohli naše projekty udržet a třeba i růst)

>>>podpořit nás můžete tady! yes <<<

Další články