Táta na rodičovské – hrdina nebo bačkora?

Pomalu jich u nás přibývá. Stále jsou ale spíše raritou. Příběhy dvou mužů na rodičovské dovolené zachytila ve své reportáži pro Českou televizi Simona Votyová. Můžete se přesvědčit o tom, že táta na rodičovské je především normální chlap.

Oba jsou v kariérním životě úspěšní.

  • Ondřej Holinka – otec 3 synů, který s nimi zůstal doma, protože jeho manželka se díky lepšímu zaměstnání stala živitelkou rodiny.
  • Michal Kuška –  bývalý šéf obchodního domu, který se rozhodnul z pracovního kolotoče vyskočit, aby mohl zůstat doma s dcerou.

 

Za LOM téma okomentoval Lukáš Talpa:

Já si myslím, že se vlastně vracíme k tomu, kde společnost byla zpátky před 300-400 lety. Kdy táta prostě byl doma a běžně se fungovalo v jedné chalupě a táta se aktivně podílel na péči o dítě. Když se vrátím do 20. století, tak tátové opravdu nebyli přítomní, protože museli vydělávat peníze.

Celá reportáž je ke shlédnutí zde: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10805121298-gejzir/216562235000028/obsah/502331-muzi-na-materske

Naše vlajková loď:

Podporujeme mladé muže z dětských domovů, aby se zapojili do běžného života.

Podpořte nás
Podporují nás:

LOM považuji za malý kousek spontánní a aktivní občanské společnosti, kterou u nás v Čechách vidím s úlevou a s radostí.

Jan Trachta

Lékař bez hranic a autor knihy Tichý dech

Jan Trachta ve Dvaceti minutách Radiožurnálu
Proč LOM?

"Nejvíce si cením životních zkušeností a postojů, které jsem mohl s ostatními chlapy sdílet a porovnávat."

"Intenzita a efektivita - za jedno setkání zjistím víc než bych zjistil od různých lidí za půl roku."

"Struktura - získám strukturu v tématu, o kterém nestíhám přemýšlet."

Fotogalerie