Prevenci rakoviny ignorují 3 ze 4 českých mužů

Podle nedávné studie agentury Millward Brown muži nepovažují prevenci za důležitou, cítí se zdraví, či o možnostech prevence nevědí. Změnit to chce kampaň STK pro chlapy badmintonisty a olympionika Petra Koukala. Více na webu ČT24.

Muži jednají často, jako by se styděli za to, že onemocní nějakým vážným onemocněním, a proto vyhledají pomoc později než ženy. Případně nad tím dlouho přemýšlí, jestli vůbec k lékaři půjdou. Stydí se za svoji chorobu, a tudíž často přichází k lékaři až později.

Roadshow na hudebních a sportovních akcích nabízí mužům zdarma preventivní vyšetření rizika rakoviny prostaty a varlat a zvýšených hladin krevního cukru a cholesterolu. Speciální toalety mužům změří průtok a rychlost proudu moči, což je jeden z ukazatelů kondice prostaty.

Na stránce STK pro chlapy zájemci najdou nejbližší místo, kde se zdarma provádí preventivní vyšetření krve. V rámci odběrových laboratoří Synlab je v celé ČR 50 těchto stanic. Nadační fond chce v kontaktní kampani oslovit přinejmenším 20 tisíc mužů.

Zdroj: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/1852262-starat-se-nejen-o-auto-ale-i-o-vlastni-zdravi-muzi-podcenuji-prevenci-rakoviny

Naše vlajková loď:

Podporujeme mladé muže z dětských domovů, aby se zapojili do běžného života.

Podpořte nás
Podporují nás:

LOM považuji za malý kousek spontánní a aktivní občanské společnosti, kterou u nás v Čechách vidím s úlevou a s radostí.

Jan Trachta

Lékař bez hranic a autor knihy Tichý dech

Jan Trachta ve Dvaceti minutách Radiožurnálu
Proč LOM?

"Nejvíce si cením životních zkušeností a postojů, které jsem mohl s ostatními chlapy sdílet a porovnávat."

"Intenzita a efektivita - za jedno setkání zjistím víc než bych zjistil od různých lidí za půl roku."

"Struktura - získám strukturu v tématu, o kterém nestíhám přemýšlet."

Fotogalerie