Muže nebereme

V týdeníku Respekt vyšel zajímavý článek Ivany Svobodové o bývalém vychovateli dětského domova v Uherském Hradišti, který se setkal s diskriminací ze strany vedení domova. Článek je možné získat on-line.

Na první pohled není na světlovlasém chlapíkovi v mikině ta zvláštnost znát, ale jednoznačně před sebou máme člověka, který patří k ohroženému druhu. Jiří Kužela strávil většinu profesního života výchovou dětí a mladých lidí, nejdříve jako učitel na zdravotní škole, později jako vychovatel v dětském domově. České školství, jak známo, trpí o muže nouzí, na jmenovkách přišroubovaných ke dveřím sboroven a pracoven vychovatelů jsou většinou napsána jména končící příponou -ová. Jmenovka s nápisem Mgr. Jiří Kužela zmizela ze světa českých dětí před třemi lety, když její majitel dostal výpověď z Dětského domova v Uherském Hradišti, kde pracoval jako jediný muž v ženském kolektivu. Pan Kužela je přesvědčen, že musel odejít pro své mužství, a kvůli této diskriminaci se rozhodl obrátit na soud. Několikrát prohrál, ale teď u Ústavního soudu uspěl.

Zdroj: http://www.respekt.cz/tydenik/2015/45/muze-nebereme

Naše vlajková loď:

Podporujeme mladé muže z dětských domovů, aby se zapojili do běžného života.

Podpořte nás
Podporují nás:

LOM považuji za malý kousek spontánní a aktivní občanské společnosti, kterou u nás v Čechách vidím s úlevou a s radostí.

Jan Trachta

Lékař bez hranic a autor knihy Tichý dech

Jan Trachta ve Dvaceti minutách Radiožurnálu
Proč LOM?

"Nejvíce si cením životních zkušeností a postojů, které jsem mohl s ostatními chlapy sdílet a porovnávat."

"Intenzita a efektivita - za jedno setkání zjistím víc než bych zjistil od různých lidí za půl roku."

"Struktura - získám strukturu v tématu, o kterém nestíhám přemýšlet."

Fotogalerie