Minidokument Šťastné děti představuje aktivity LOMu

Jak vypadá šťastné dítě? Co děti potřebují, aby se cítily v bezpečí a vyrostly z nich lidé se zdravými hodnotami? V dokumentu Šťastné děti Fondu pro NNO, představuje Martin Jára aktivity LOMu pro pěstouny.

Kolem 8.000 dětí vyrůstá v ústavních zařízeních. Jednou z nadějí je pro ně pěstounská péče, ve které žije přes 5.000 dětí. LOM se věnuje nejen výchově pěstounů, ale i pěstování mužských vzorů a rolí.

Zpravidla nápad vzít si dítě do rodiny má žena – matka. A táta si na tuhle novou situaci teprve zvyká. My pořádáme programy pro pěstouny a jejich děti proto, abychom posílili vazby otců s jejich dětmi a podpořili je v zapojování se do péče o děti i doma.

Muž je takovým garantem samostatnosti dítěte. Stabilní prostředí je pro dítě důležité, aby získalo určitý vnitřní klid… aby se mohlo spolehnout na to, že má svůj domov a že tam to vždycky přecejen bude probíhat podle nějakých stabilních pravidel.

Zdroj: www.youtube.com/watch?v=4livQ1Vbza8

Naše vlajková loď:

Podporujeme mladé muže z dětských domovů, aby se zapojili do běžného života.

Podpořte nás
Podporují nás:

LOM považuji za malý kousek spontánní a aktivní občanské společnosti, kterou u nás v Čechách vidím s úlevou a s radostí.

Jan Trachta

Lékař bez hranic a autor knihy Tichý dech

Jan Trachta ve Dvaceti minutách Radiožurnálu
Proč LOM?

"Nejvíce si cením životních zkušeností a postojů, které jsem mohl s ostatními chlapy sdílet a porovnávat."

"Intenzita a efektivita - za jedno setkání zjistím víc než bych zjistil od různých lidí za půl roku."

"Struktura - získám strukturu v tématu, o kterém nestíhám přemýšlet."

Fotogalerie