Zde je náš výběr filmů o mužích a pro muže

 

Dnes už muži nečtou eposy a jen málo poslouchají příběhy ze života. Své ikony, idoly, hrdiny nebo prostě příbuzné hledají ve filmu. Tady s nimi prožívají, co sami prožili nebo prožít touží.
LOM vychází vstříc „filmové kultuře“ a nabízí seznam snímků, které jsou pro dnešní muže důležité. Kdo chce, může do něj přispět. Kromě titulu, roku výroby a jména režiséra uvítáme osobní dojem a internetový odkaz. Tipy posílejte na info@ilom.cz.

12, 2007. Režie: Nikita Michalkov. Původní námět – Dvanáct rozhněvaných mužů, americký film z roku 1957, dostává v kontextu rusko čečenské války nový obsah. Navíc je to brilantní studie toho, jak si muži berou / neberou odpovědnost. Jedna recenze a traileralternativní trailer.

127 hodin, 2010. Režie: Danny Boyle. Film o boji s přírodou a vlastními démony podle skutečného příběhu horolezce Arona Ralstona.Anotace a trailer.

Adamova jablka, 2005. Režie: Anders Thomas Jensen. Potrhlý farář obrátí na víru nácka. Tato brutální komedie straní vytrvalým mužům.Anotace a trailer.

Apocalypto, 2006. Režie: Mel Gibson. Jaguáří tlapa se vydává na zběsilý útěk ze zajetí, aby zachránil nejen svůj život, ale i milovanou rodinu. Anotace a trailer.

Berani / Hrútar, 2015. Režie: Grímur Hákonarson. Na odlehlé farmě spolu žijí dva bratři. Kvůli dávné křivdě spolu 40 let nepromluvili ani slovo. Jediné, co je dokáže spojit, je láska k jejich ovcím. Typická islandská černá komedie nadchne každého fanouška severských filmů. Anotace a trailer.

Biutiful, 2010. Režie: Alejandro González Iñárritu. Životní cesta Uxbala, konfliktního bývalého narkomana, který hledá smíření se svým otcovstvím, láskou, duševnem, zločinem, vinou a smrtelností, obklopený nebezpečným podsvětím moderní Barcelony. Anotace a trailer.

Blikající světla, 2000. Režie: Anders Thomas Jensen . „Fantastickej chlapskej film, ze kterýho jsem měl hroznou radost. Utýct od všeho a začít někde uplně jinde. To je občas pocit, který cítí kdejakej chlap…“ napsal jeden divák. Trailerrecenze a další reakce.

Bratrstvo neohrožených / Band of Brothers, 2001. Režie: Richard Loncraine, David Frankel, David Leland, Tony To, Phil Alden Robinson, David Nutter, Tom Hanks, Mikael Salomon. Minisérie začíná v přísném výcvikovém táboře v Georgii v roce 1942 a vypráví o pozoruhodných úspěších této dobrovolnické střelecké roty, která se časného rána v osudný den „D“ roku 1944 účastnila výsadku ve Francii. Stála v čele operace Market-Garden a prodělala ofenzívu na Rýně, zaútočila na nacisty v Bastogne i v Bulge a v roce 1945 pomáhala dobýt Hitlerovo „nedobytné“ Orlí hnízdo v Berchtesgaden. Anotace

Cesta / Road, The, 2009. Režie John Hillcoat (režisér filmu Proposition). Hudba: N. Cave. Autor předlohy: C. McCarthy. Co více chtít od těchto mužů než syrové a depresivní drama o hledání naděje otce a syna v atmosféře totální beznaděje. Trailer a recenze.

Cesta samuraje / Ghost Dog, 1999. Režie: Jim Jarmusch. Variace na téma věrnosti důslednosti i přátelství, zdaleka ne vše s nadsázkou… Anotace a trailer

Crazy heart, 2009. Režie: Scott Cooper. „Countryový písničkář Otis „Bad“ Blake má za sebou úspěšnou kariéru, v sedmapadesáti se však už jenom potlouká po jednodenních štacích v malých barech na americkém jihozápadě. Hraje tady na kytaru a zpívá, ale hlavně pije, aby se pokusil spláchnout svou zahořklost.“ Anotace a trailer.

Další život mého otce / Utóélet, 2014. Režie: Virág Zomborácz. Introvertní mladík Móz má problém. Zjevuje se mu jeho mrtvý otec a mluví mu do života. Komedie plná černého absurdního humoru o hledání místa v životě a vyrovnávání se s vlastní rodinou je svěžím debutem maďarské režisérky Virág Zomborácz. Anotace a trailer.

Dokonalý svět / A perfect world, 1993. Režie: Clint Eastwood. O přátelském poutu mezi mužem a chlapcem. Anotace a trailer.

Donnie Darko, 2001. Režie: Richard Kelly. Psychedelická sonda do duše dospívajícího kluka. Příběh plný otázek o šílenství, smíření, hledání, odvaze a hlavně o nebezpečném králíkovi, který vám udělá ze života peklo. Anotace a trailer.

Everest, 2015. Režie: Baltasar Kormákur. Everest v režii Baltasara Kormákura rekapituluje jednu z nejtragičtějších expedic, při které majestátní masív poslal svým vyzyvatelům mrazivé varování. Anotace

Fantastický pan Lišák / Fantastic Mr. Fox, 2009. Režie: Wes Anderson. Animovaný odpočinkový příběh o panu Lišákovi, který si vzpomene na staré dobré loupežnické časy. Anotace a trailer.

Gádžo dilo, 1997. Režie: Tony Gatlif. Nespoutaný život rumunských cigánů pohledem mladého Pařížana, který se vydává hledat neznámou zpěvačku, jejíž hlas zná z nahrávky svého otce. Anotace a trailer.

Gran Torino, 2008. Režie: Clint Eastwood. Skvělý film o předávání mužství. Trailer

Hon / Jagten, 2012. Režie: Thomas Vinterberg. Dělat vychovatel v mateřské školce je těžká práce. Zvláště když čelíte křivému obvinění ze sexuálního obtěžování a celé město vám jde po krku. Anotace a trailer.

Chlapectví / Boyhood, 2014. Režie: Richard Linklater. Příběh o dospívání chlapce, na kterém tvůrci pracovali 12 let. Anotace a trailer.

Jaro, léto, podzim, zima… a jaro / Bom yeoreum gaeul gyeoul geurigo bom, 2003. Režie: Kim Ki-duk. Jihokorejská mužská meditativní filmová poezie. Anotace a trailer.

Je těžké být dobrý / Teško je biti fin, 2007. Režie: Srdjan Vuletić. LOMí témata jako rodina, otcovství, co znamená být mužem… Anotace.

Je třeba zabít Sekala, 1998. Režie: Vladimír Michálek. Drama z protektorátu o tom, jak  relativní je veřejný zájem, když o něm rozhodují muži – nebo o tom, že osobní odvaha někdy prostě nestačí. Anotace

Jimmy P., 2013. Režie: Arnaud Desplechin. Americký indián Jimmy Picard bojoval ve druhé světové válce a odnesl si záhadné trauma. Pravdivý příběh o válečném pekle, indiánech a hlavně o síle přátelství. Anotace a trailer.

Joe, 2013. Režie: David Gordon Green. Temné drama o přátelství dvou mužů, které dělí jedna generace. Anotace a trailer.

Klub poslední naděje / Dallas Buyers Club, 2013. Režie: Jean-Marc Vallée. Film o muži, který bojoval až dokonce. Nejen se zákeřnou nemocí, ale také za důstojnost, vzdělání a společenské přijetí HIV pozitivních lidí. Anotace a trailer.

Klub rváčů / Fight Club, 1999. Režie: David Fincher. Filmová metafora o vyhořelosti západního světa a jeho odtržení od kořenů a o krizi role současného muže v západní společnosti. Anotace a trailer.

Kluk na kole / Le Gamin au vélo, 2011. Režie: Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne. Mladý chlapec z dětského domova hledá svého otce, který se před ním skrývá a odmítá jej, a který nemá dostatek odvahy, aby to synovi řekl do tváře.  Na své cestě se setkává s mužstvím v různých podobách (zoufalá touha po slabošském a nevyzrálém otci, revolta proti příteli své pěstounky, obdiv k vůdci pouličního gangu).Anotace a trailer.

Kobry a užovky, 2015. Režie: Jan Prušinovský. Užovka je ztracen ve svém vlastním životě. Je mu už skoro čtyřicet a nemá holku ani práci, přičemž cítí, že má poslední šanci sám se sebou něco udělat.  Anotace a trailer.

Kon-Tiki, 2012. Režie: Joachim Rønning, Espen Sandberg. Dobrodružný film o legendární plavbě Thora Heyerdahla a jeho přátel na na voru Kon-tiki. Anotace a Trailer.

Kouřové signály / Smoke Signals, 1998. Režie: Chris Eyre. Jeden malý Indián putuje za urnou s popelem svého otce… A na konci své pouti říká:  Jak odpustíme našim otcům? Možná ve snu. Odpustíme jim, že nás v dětství opouštěli tak často nebo navždy? Anotace azávěrečná scéna.

Král rybář / The Fisher King, 1991. Režie: Terry Gilliam. Velice silný příběh a vynikající herci – zabalené do typicky Gilliamovského ú(p)letu.Anotace a trailer.

Kurz negativního myšlení / Kunsten å tenke negativt, 2006. Režie: Bård Breien. Zde se hraje ruská ruleta, ženy dostávají pěstí a nakonec to skoro dobře dopadne. I když je vlastně od začátku všechno v hajzlu. Trailer.

Legenda o  vášni / Legend of the fall, 1994. Režie: Edward Zwick. Životní příběh tří bratrů na pozadí indiánské genocidy, války i vášně. Anotace a trailer.

Leviatan / Leviafan, 2014. Režie: Andrej Zvjagincev. Drsná příroda u Barentsova moře a ještě drsnější příběh o Koljovi, ruském automechanikovi, který vede svůj boj se zkorumpovanými úřady, hájí svůj dům a krajinu svého dětství. Fim oceněný festivalem v Cannes. Anotace a trailer.

Locke, 2013. Režie: Steven Knight. Působivý mužský thriller z kabiny auta. Anotace a trailer.

Lovec draků / Kite runner, 2007. Režie: Marc Forster (dle předlohy od spisovatele Khaleda Hosseini). Příběh o jednom hlubokém mužském přátelství. Anotace a trailer.

Mezi vlky / The Grey, 2011. Režie: Joe Carnahan. Poutavé dobrodružství skupiny mužů, kteří se musí postavit kruté zimě a krvelačným vlčím bestiím. Anotace a trailer.

Milk, 2008. Režie: Guse Van Sant. I gay může být hrdina. I gay je vůdce. I gay je muž. Podařená rekonstrukce života aktivisty, který čelil předsudkům. Skvěle ho hraje Sean Penn. Recenze a trailer.

Moonlight, 2016. Režie: Barry Jenkins. Nadčasový příběh dospívání a hledání sebe sama je zasazený do drsných kulis okrajových čtvrtí Miami. Mladý Chiron bojuje o svoje místo v prostředí, ve kterém často rozhoduje právo silnějšího, zatímco jeho vnitřní svět se plní láskou, bolestí i touhou. Anotace a trailer.

Mrtvý muž / Dead Man, 1995. Režie: Jim Jarmusch. Černobílý, poetický a hluboký příběh o vlastní volbě a osudu. Trailer s hudbou Neila Younga.

Můj architekt Louis Kahn / My Architect, 2003. Režie: Nathaniel Kahn. „Nemanželský syn legendárního architekta podnikne pětiletou cestu kolem celého světa, aby pochopil svého již léta mrtvého otce.“ Anotace a trailer.

Můj otec Gulag, 2009. Režie: František Polander. Slovenský dokument o muži, který až ve zralém věku hledá v Rusku stopy po svém neznámém otci … civilní, osobní, hluboké. Naleznete na webu České televize.

Muž od sněžné řeky / Man from snowy river, 1982. Režie: George Miller. Mladý horal musí prokázat svou odvahu, aby získal přízeň otce milované ženy. Anotace a ukázka z filmu.

Mzda strachu / Le Salaire de la peur, 1953. Režie: Henri-Georges Clouzot. Klasický thriller o mužské odvaze, zbabělosti a pýše. Recenzetrailer.

Na Sever / Nord, 2008. Režie: Rune Denstad Kanylo. Scénář napsal autor knih „Naivní, super!“ a „Doppler“ Erland Loe. Příběh muže, který bojuje s depresí a putuje za svým čtyřletým synem. Místy komické, často smutné a stále nadějné. Recenze a trailer.

Návrat / Vozvrashcheniye (Vozvraščenie), 2003. Režie: Andrej Zvjagincev. Příběh o dvou malých bratrech, kterým se po letech odkudsi z neznáma navrátí zpět otec, který je vezme ke vzdálenému jezeru na ryby. Příběh o dramatickém hledání vztahu k otci, jeho různých podobách i tragickém vyústění. Anotace a recenze.

Nedoktnutelní / Intouchables, 2011. Režie: Režie: Olivier Nakache, Eric Toledano. Hluboký ale i velmi zábavný příběh o přátelství dvou mužů, kteří přišli každý z jiného světa, a přesto je spojila stejná touha žít. Recenze a trailer.

Nelítostný souboj / Heat, 1995. Režie: Michael Mann. Souboj dvou mužů, kteří mají společného víc, než si myslí. Anotace a trailer.

Nick Cave: 20 000 dní na Zemi / 20,000 Days on Earth, 2014. Režie: Iain Forsyth, Jane Pollard. Dvacetitisící den v životě Nicka Cavea začíná zvoněním budíku a končí procházkou po mořské pláži. Portrét nesmírně tvůrčího a originálního muže – hudebníka, scénáristy a romanopisce.  Anotace a trailer.

Nick Cave: One More Time with Feeling, 2016. Režie: Andrew Dominik. Snímek je nejen detailním ‚making of‘ zaznamenávajícím vznik desky, ale také hlubokou osobní zpovědí Nicka Cavea, kterého v létě 2015 zasáhla tragická smrt jeho 15letého syna. Anotace

Noc na Zemi / Night on Earth, 1991. Režie: Jim Jarmusch.  Povídkový film o tom, co všechno se může stát v noci při jízdě taxíkem. LOM zvlášť doporučuje epizodu Helsinki, kde muži upřímně nadávají i pláčou. Trailer.

Odpíchnout se / Spring Forward (1999). Režie: Tom Gilroy. Americký nezávislý film. Věrohodný příběh o přátelství bývalého trestance a muže, který odchází do penze. Filozoficky velmi blízké LOMu. Anotace a trailer.

Pan Rosnička / Weather Man, The, 2005. Režie: Gore Verbinski. Melancholické komediální drama o muži, který hledá sám sebe. Anotacetrailer.

Paranoid Park, 2007. Režie: Gus Van Sant. Iniciační příběh o dospívání s krimi zápletkou, mužská perspektiva… Anotace a trailer

Pět hvězd / Five Star, 2014. Režie: Keith Miller. Primo, zkušený zabiják a John, mladý chlapec, který se rozhoduje, zda je život v gangu pro něho to pravé. Intimní přemítání nad mužstvím v současném městském prostředí. Anotace.

Pokojný bojovník / Peaceful warriror, 2006. Režie: Victor Salva. Dan je nadějný gymnasta snící o olympiádě. Má vše, nač si vzpomene a s tím úzce souvisí také pocit, že se již nic nového učit nepotřebuje. To se ovšem změní po setkání se záhadným cizincem, který ho začne učit. Anotace a recenze.

Poslední trapper / Le Dernier trappeur, 2004. Režie: Nicolas Vanier. Dobrodružný snímek o muži, jehož životem je divočina. Anotace acelý snímek na youtube.

Proposition, 2005. Režie: John Hillcoat. Krutá podívaná, při níž se i otrlý muž sotva nadechne. Zlo, zrada i vysvobození v jednom. Scénář a hudbu napsal Nick Cave. Trailer

Proti přírodě / Mot naturen, 2014. Režie: Ole Giæver. Co běží hlavou spořádanému třicátníkovi, když se vydá sám na výlet do hor? Hořká komedie norského režiséra Oleho Giævera jde přímo do hloubi mužské duše a odhaluje myšlenky, které si muži obvykle nechávají jen pro sebe. Recenze a trailer.

Pouť / The Way, 2010. Režie: Emilio Estevez. Film o duchovní pouti do Santiago de Compostela. Anotace a celý snímek na Youtube.

Rodinné štěstí / Ernelláék Farkaséknál / It’s Not the Time of My Life, 2016. Režie: Szabolcs Hajdu. Neohlášená návštěva příbuzných nebývá vždycky příjemnou záležitostí, zvlášť pokud se protahuje na neurčitý počet dní. Živě a autenticky vykreslené rodinné setkání natočil maďarský režisér Szabolcs Hajdu a z 51. MFF Karlovy Vary si odvezl jak cenu za nejlepší herecký výkon, tak hlavní cenu festivalu za nejlepší film. Anotace a trailer.

Sansára, 2001. Režie: Nalin Pan. Příběh o hledání cesty mezi duchovním a světským (rodinným) životem. Anotace a trailer.

Splašený vlak / Runaway train, 1985. Režie: Andrej Končalovskij. První akční film s hluboce filosofickou naléhavostí. Anotace a trailer.

Společnost mrtvých básníků / Dead poets society, 1989. Režie: Peter Weir. Příběh o mládí, o chlapeckých snech a o tom, že život je třeba popadnout za pačesy. Carpe diem! Anotace a trailer.

Smoke, 1995. Režie: Wayne Wang. „Obyčejný obchod na obyčejné ulici navštěvují obyčejní lidé. Majitel fotí každé ráno stejnou obyčejnou křižovatku a skládá mozaiku neobyčejných příběhů.“ (Golfista) Anotace a trailer.

Stalker, 1979. Režie: Andrej Tarkovskij. „Poeticky a emocionálně vypjaté filosofocké dílo na téma myšlenkové síly člověka, který si je vědomý svých životních hodnot a dokáže jednat a žít v souladu s nimi.“ Anotace a trailer.

Stále spolu, 2014. Režie:  Eva Tomanová. Petr a Simona spolu žijí dvacet pět let. Mají devět dětí, se kterými bydlí v maringotkách na šumavské louce – bez televize, počítače a tekoucí vody. Autoritativní Petr sám sebe nazývá „profesionálním otcem.“ Potomky vede ke svobodě a souznění s přírodou a zároveň se je snaží chránit před škodlivým vlivem konzumní společnosti. Anotace a trailer.

Statečné srdce / Braveheart, 1995. Režie: Mel Gibson. Historické drama inspirované skutečnou historickou postavou Williama Wallace, který se v 13.století postavil do čela odporu proti anglickému králi Eduardovi. Anotace a trailer.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel, 2013. Režie: Felix Herngren. Film o tom, že se stářím život nekončí. Anotace a trailer.

Strom života / Tree of Life, 2011. Režie: Terrence Malick. Kontroverzně přijímané podobenství, symfonie obrazů, hudby, pocitů a nelehko uchopitelných otázek nejn o vztazích otec-syn, které si snad v životě položil každý z nás… Anotace a trailer.

Temný případ / True Detective, 2014 – 2015. Režie: Cary Fukunaga, Justin Lin, Janus Metz, Miguel Sapochnik, Daniel Attias, Jeremy Podeswa, John Crowley. Ústředními postavami seriálu jsou dva detektivové, jejichž životy se srazí a propojují během sedmnáct let trvající honičky sériového vraha v Louisianě. Anotace.

Tohle je náš svět / Captain Fantastic, 2016. Režie: Matt Ross. Hluboko v lesích mimo civilizaci vychovává svérázný a charismatický otec (Viggo Mortensen) svých šest dětí podle vlastních představ. Jejich život připomíná letní tábor v ráji, plný neotřelých pravidel a her. Dokud nepřijde zpráva, která všechno změní. Začíná překvapivá a zábavná cesta, při které jsou zásady této volnomyšlenkářské rodiny vystaveny zkouškám našeho světa. Anotace a trailer.

Toni Erdmann, 2016. Režie: Maren Ade. Život zestárlého učitele Winfrieda Conradiho uplývá v naprosté rutině, kterou mohutný muž jen občas naruší svou pubertální vášní – drobným žertovným převlekem. Anotace

Údolí včel, 1967. Režie: František Vláčil. Jeden z pokladů české kinematografie 60.let 20.století. Středověký i velmi současný příběh o souboji Řádu a svobody, které zosobňují dva muži. Kdo si přečte anotaci, těžko odolá, aby si nepromítl celý film na YouTube.

Útěk do divočiny / Into the Wild, 2007. Režie: Sean Penn. Podle skutečné události a skutečného mladíka, který radši „zemřel živý“, než aby umřel zaživa. Skvělá hudba Eddieho Veddera z Pearl Jam. Recenze a trailer.

Útěk ze Sibiře / The Way Back, 2010, Režie: Peter Weir, USA, 2010, Příběh o mužích, kteří riskovali smrt, aby získali svobodu – dobrodružný příběh o osudu a vůli k přežití. Anotace a trailer.

Užívej si co to jde / Whatever works, 2009. Režie: Woody Allen. „Výstřední Newyorčan odkládá život vyšší společenské třídy k ledu, aby se mohl oddávat svobodnějšímu životu.“ Anotace a trailer.

Whiplash, 2014. Režie: Damien Chazelle. Andrew Neiman je devatenáctiletý jazzový bubeník, který sní o slávě, ale není si jistý tím, zda se jeho sny někdy naplní. Pronásledovaný neúspěšnou spisovatelskou kariérou svého otce je rozhodnutý vystoupat až na samotný vrchol nejprestižnější hudební konzervatoře. Anotace

Velká ryba / Big fish, 2003. Režie: Tim Burton. Fantaskní cesta jednoho syna do příběhu svého otce. Anotace a trailer.

Vlčí hory / Vlčie hory, 2013. Režie: Erik Baláž. V pradávných časech žila v pralesích stáda zubrů a divokých koní pronásledovaná predátory. Krajina zápasila s nelítostným koloběhem života, ale i přesto byla domovem nádherných a svobodných zvířat. O divoké krajině na pomezí Slovenska, Polska a Ukrajiny. Autoři strávili 500 dní v divočině stopováním a natáčením.  Anotace a trailer.

Volání o pomoc / Reign over me, 2007. Režie: Mike Binder. Příběh o mužském přátelství i o obrovské ceně toho, co máme, a jednou mít nemusíme. Anotace a trailer. A jako bonus tenhle skvělý cover The Who od Pearl Jam, který doprovází závěrečné titulky.

Volný pád / Falling down, 1993. Režie: Joel Schumacher. Strhující film o destruktivních sklonech a agresi dřímající v každém z nás.Anotace a trailer.

Vše je ztraceno / All Is Lost, 2013. Režie: J.C. Chandor. Z chování osamělého mořského vlka vycítíte, že v životě zažil už mnoho krizí. Ani ta, při které se jeho jachta střetla s plovoucím kontejnerem plným čínských bot, ho zpočátku nevykolejí. Anotace

Vykoupení z věznice Shawshank / The Shawshank Redemption, 1994. Režie: Frank Darabont. Silný příběh o naději a touze po svobodě ukryté hluboko uvnitř jednoho neprávem odsouzeného muže. Anotace a trailer. Navíc luxusní suondtrack Thomase Newmana.

Vzhůru do oblak / Up, 2009. Režie: Pete Docter, Bob Peterson. Animovaný příběh o 78letém prodejci balónků Carlovi Fredricksenovi, který si konečně splní celoživotní sen o dobrodružstvích; nezvaným průvodcem mu je nadšený skaut jménem Russell…Anotace a trailer.

Warrior, 2011. Režie: Gavin O´Connor. Když se příběhy dvou bratrů a jejich otce protnou v aréně. Strhující zážitek. Anotace a trailer.

Win win, 2011. Režie: Tom McCrathy. O setkání dvou zcela odlišných jedinců, které neobvyklé okolnosti donutí k dočasnému sdílení téhož životního prostoru a následkem toho k nahlédnutí svých dosavadních životů z jiné perspektivy. Anotace a trailer.

Wrestler / The wrestler, 2008. Režie: Darren Aronofsky. Život dosluhujícího profesionálního wrestlera nemusí být žádný med. Anotace atrailer.

Zlomené květiny / Broken flowers, 2005. Režie: Jim Jarmusch. Starý mládec hledá svého syna, o kterém celý život nevěděl. Anotace atrailer.

Život je krásný / La Vita è bella, 1997. Režie: Roberto Benigni. Film o lásce otce k synovi a jejich společné cestě koncetračním táborem. Smutný a krásný snímek s humorem, který vítězí nad krutostí. Anotace a trailer.

Ztraceno v překladu / Lost in translaition, 2003. Režie: Sofia Coppola. Příběh o setkání dvou životem unavených lidí v pulzujícím Tokiu.Anotace a trailer.

Naše vlajková loď:

Podporujeme mladé muže z dětských domovů, aby se zapojili do běžného života.

Podpořte nás
Podporují nás:

LOM považuji za malý kousek spontánní a aktivní občanské společnosti, kterou u nás v Čechách vidím s úlevou a s radostí.

Jan Trachta

Lékař bez hranic a autor knihy Tichý dech

Jan Trachta ve Dvaceti minutách Radiožurnálu
Proč LOM?

"Nejvíce si cením životních zkušeností a postojů, které jsem mohl s ostatními chlapy sdílet a porovnávat."

"Intenzita a efektivita - za jedno setkání zjistím víc než bych zjistil od různých lidí za půl roku."

"Struktura - získám strukturu v tématu, o kterém nestíhám přemýšlet."

Fotogalerie