Sbíráme výstižné výroky mužů k různým tématům

 

Mužská cesta:

„Chci najít víc sám sebe jako chlapa. Rozvíjet své dobré vlastnosti. Nechci skončit jako uťápnutý mužíček. Chtěl bych být svůj. Chci být chlap, táta, partner.“ (KroM Praha 2011)

„Hledám balanc mezi prací, být otcem, být partnerem své těhotné ženy.“  (KroM Plzeň 2009)

„Mám pocit, že můj život jede ve dvou levelech. Jeden je v pořádku a v druhém jsem vyhořelý. Myslím, že klíčem je kontakt s mužským světem. Táta fungoval dobře jako vzor, ale vnitřně to moc nezafungovalo. Objevuje se mi agrese, potřeba být důrazný a konfrontace, trochu se toho bojím. Rád bych se naučil co s tím.“ (KroM Praha 2011)

„Většina mužů má pocit, že je „vlečena“, že nás někdo pořád honí. Ale jsou okamžiky, které nás z toho vytrhnou – nemoc dítěte, ohrožení vlastního života, nebo někoho z rodiny, narození dítěte, úraz… Čas se zastaví, priority se změní. Věci mají náhle jinou důležitost.“ (ULOM 2012)

„Mluvíme o boji o čas. Jakoby cílem bylo co nejvíc čas využít. Ale ukazuje se, že naše obsese časem je zároveň zdrojem našich problémů. Národy, které nežijí v honbě za ušetřením času, jsou obecně šťastnější. Nepřeceňujeme Boj o čas?“ (ULOM 2012)

„Sebeúctu dodává: tvoření, integrita, poctivost, věrnost, sport, disciplína
Sebeúctu požírá: strach, neschopnost říct NE, konzumace zábavy“
(Mužská cesta 2013/2014)

Aktivní otcovství

„Chci být nejen živitelem, ale i odpovědným otcem.“ (KroM Plzeň  2010)

„Poprvé v životě jsem si půjčil od táty. Proběhlo to nad očekávání hladce, smířil se s informací, že mám průšvih a potřebuju pomoct, nevyptával se na podrobnosti, věřil mi, že to vyřeším. Zajímavý pocit z našeho vzájemného vztahu, uvědomil jsem si, že tohle je přesah z KROMu, to bych jinak nikdy neudělal. Chtěl bych, abych to jednou dokázal i se svými dětmi.“ (Krom Plzeň 2012)

„Uvědomuju si, že hodnotím tátu jinak dnes, než bych ho popisoval před lety. To hodnocení je čím dál tím kladnější.“ (ULOM 2013)

„Žádný ideální otec neexistuje. Pro nás jako děti je dobré změnit úhel pohledu, soustředit se na to dobré a těch negativních věcí se pokusit vyvarovat u svých dětí.“ (KroM 2010)

„Máma od nás tátu odháněla, chtěla mít vše pod kontrolou (abychom si s bráchou hráli někde v klidu v koutku…); táta se nechal zatlačit, možná se vzdal; máma pak ale nebyla šťastná.“ ( KroM Plzeň 2011)

Síla a násilí

„Celý život jsem byl hodný maminčin Frantík a teď to jde ven.“ (ProM 2008)

„Mám problém s jejich zveřejňováním (emocí). Ne, že bych je potlačoval, spíš je polykám. Hlavně nejistota a vztek.“ (KroM Praha 2011)

„Když jsem jel kdysi s tátou v tramvaji a nějací ožralové ho obtěžovali a on nic neudělal. Měl jsem hroznou chuť se s ním do nich pustit, ale on to prostě nechal být…“ (KroM Praha 2011)

„Když ve mně „červený hadr“ spustí agresi, jsme schopný velkých činů , zpravidla úzce zaměřených na to, co ve mně agresi vzbudilo. Ale zároveň mám strach, že nejsem schopen se plně kontrolovat a že bych se potřeboval naučit tu sílu lépe zpracovat.“ (ULOM 2013)

„Moje přítelkyně mi párkrát řekli, že ze mě občas mají strach, i když jsem se nechoval agresivně. Nikdy jsem nikoho naplno nepraštil, nevím jaký to je. Já se za to styděl, cítil jsem se nepříjemně.“ (KroM Praha 2011)

Mužské zdraví

„Stihl jsem za svůj život prožít životy tak tři. Všechny se mi moc líbí. Jedu na plný plyn, spíš ještě víc. Dávám tělu zabrat, signály moc neposlouchám. Spíš si na ně zvyknu. Teď začínám trochu brzdit. Tedy spíš něco opouštím. Třeba přestanu hrát závodně fotbal. Občas to už dost bolí.“ (KroM Plzeň 2011/2012)

Naše vlajková loď:

Podporujeme mladé muže z dětských domovů, aby se zapojili do běžného života.

Podpořte nás
Podporují nás:

LOM považuji za malý kousek spontánní a aktivní občanské společnosti, kterou u nás v Čechách vidím s úlevou a s radostí.

Jan Trachta

Lékař bez hranic a autor knihy Tichý dech

Jan Trachta ve Dvaceti minutách Radiožurnálu
Proč LOM?

"Nejvíce si cením životních zkušeností a postojů, které jsem mohl s ostatními chlapy sdílet a porovnávat."

"Intenzita a efektivita - za jedno setkání zjistím víc než bych zjistil od různých lidí za půl roku."

"Struktura - získám strukturu v tématu, o kterém nestíhám přemýšlet."

Fotogalerie